Zdroj: http://3dmedia.cz/prodejni-prostor/jak-vyuzit-prostor-za-kasou-k-reklame-a-prodeji  •  Vydáno: 17.5.2017 20:07  •  Autor: Leoš

Jak využít prostor za kasou k reklamě a prodeji

Jak využít prostor za kasou k reklamě a prodeji

Pokud prodáváte pultovým prodejem, prosím, zkuste si jednou vyměnit roli a stát se na chvíli zákazníkem, který stojí za pultem a dívá se na záda vaší kasy. 

Problém s kasou: Kasa je pracovní nástroj a je možné ho z pohledu prodavače přirovnat k počítačovému pracovišti. A jelikož zcela určitě pravidelně pracujete na počítači, rozhlédněte se, prosím, kolem monitoru a hlavně nahlédněte za monitor. Pokud nemáte počítač na vyluxovaném stole, rychle zjistíte, že drobné předměty jako je guma, tužka, paměťová karta a pár papírků má snahu se stahovat do ústraní a nejlépe za monitor. K tomu je to místo, kde se jako na potvoru stahuje i prach.

A s kasou na prodejním pultě je často podobný problém. Papírky putují za kasu, drobné mince přibývají tak nějak po bocích a prach má snahu nalepit se na zadní část kasy a motat se kolem propojovacích kabelů. Toto rozhodně není reprezentativní a výstavka předmětů pro vás sice užitečných, pro zákazníka na nic, se může změnit v prostor pro reklamu. 

Někteří šikovní prodejci často hluchému místu za kasou věnují stojánek s malým doplňkovým zbožím. Jiní nevzhledné kabely překryjí cedulkou třeba s lákadlem na prodejní akci. Také mi připadá vtipné prostor využít na stojan s letáky. Samozřejmě, nesmí nic ze zmíněného překrýt cenový displej. Stejné platí pro počítače využívané jako kasa.

A když zákazník čeká, až mu to pekně spočítáte, hodně často se dívá právě na záda kasy a na displej s nabýhající cenou. Tak proč mu nepodstrčit nějakou tu lákavou nabídku, ať má větší radost z placení.